Przejdź do treści
instalacje elektryczne - ile to kosztuje

Instalacje elektryczne

1. Za co płacę elektrykowi ?

Instalacje elektryczne – przede wszystkim, należy zacząć od wyliczenia składowych, jakie złożą się na koszt instalacji. Niewątpliwie, pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, jest uwzględnienie jej w projekcie budowy. Oczywiście, pierwotny plan będzie ulegał poprawkom i zmianom, niemniej jednak, projekt instalacji to podstawa. Musi ona spełniać wymogi prawne i normy techniczne, gdyż najważniejsze, obok sprawnego działania instalacji, jest bezpieczeństwo. Zdecydowanie największy koszt stanowić będą odpowiednie materiały. Na tym etapie przyda się rada doświadczonego elektryka, ponieważ, w przeciwieństwie do laika, będzie w stanie określić, czy stosunek ceny do jakości jest właściwy. Na koniec, całkowity koszt instalacji elektrycznej dopełni dola dla fachowca, czyli popularna „robocizna”.

Automatyczne otwieranie bramy świetnie sprawdza się przy ruchliwych drogach. Dzięki temu zbliżając się do posesji możemy ją otworzyć, nie blokując tym samym ruchu.

2. Finalne obciążenie dla finansów

Reasumując, na ostateczny wydatek, jaki poniesiemy w związku ze stworzeniem bezpiecznego i długotrwałego systemu elektryki złoży się kilka czynników. Warto podkreślić, że oprócz wyżej wymienionych kwestii, wpływ na całkowitą cenę będzie miał, naturalnie, metraż budynku. Za instalację na przestrzeni stu metrów kwadratowych zapłacimy około 10-12 tysięcy złotych, a za każde kolejne 10 metrów możemy w przybliżeniu doliczyć tysiąc złotych. Jak widać, wydatek będzie spory, nie warto jednak oszczędzać, zwłaszcza na materiałach, i postawić na jak najbardziej trwałe rozwiązania. Godne uwagi jest, że zamiast wydawać jednorazowo pełną kwotę, nie powinniśmy mieć problemu z rozłożeniem kosztów w czasie.

Usługi elektryczne

Elektryk, usługi elektryczne - Projektowanie i wykonywanie instalacji elektrycznych, odbiory elektryczne, usuwanie awarii