Przejdź do treści

Systemy alarmowe

Instalacje elektryczne to przede wszystkim wygoda i ciepło, ale także bezpieczeństwo. Coraz więcej rodzin mieszka w wolnostojących domach, coraz więcej osób podróżuje. Wysokie ogrodzenia i atrapy kamer nie dają stuprocentowej pewności, że nasza twierdza jest bezpieczna pod naszą nieobecność. Dlatego też rośnie popularność domowych systemów alarmowych.

 

 

 

System alarmowy - nowoczesna inwestycja

Bazą naszego alarmu będzie centrala, umieszczona w miejscu zabezpieczonym przed wilgocią i niską temperaturą. To ona łączy wszystkie przewody systemu i koordynuje ich pracę. W zaawansowanych systemach pozwala na zdalną obsługę i wdrażanie automatyki. Niezbędne są również czujniki wykrywające ruch, wibrację, bądź dźwięki. Z uwagi na nieznany charakter potencjalnych zagrożeń, warto postawić na zróżnicowane rozwiązania. Nowoczesne alarmy można obsługiwać za pomocą niewielkich urządzeń, choćby telefonów. Podczas, gdy my zostaniemy poinformowani o włamaniu, jego sprawcę, za sprawą dźwięków, bądź światła, przeproszą sygnalizatory. Reasumując, dobry alarm to niewątpliwie złożony system, w związku z czym, jego montażem powinna się zająć osoba wykwalifikowana.

Odpowiedni moment na instalację

 

Instalacja systemu alarmowego to poważny proces, który należy zaplanować. Najlepiej pomyśleć o tym już w momencie budowania domu, bądź ewentualnie przed remontem. Rozmieszczenie przewodów i skomunikowanie ze sobą urządzeń można na tym etapie uwzględnić podczas projektowania, w przeciwieństwie do sytuacji, w której alarm instalujemy po zakończeniu prac budowlanych. Oczywiście, nie będzie to niemożliwe, jednak konieczny będzie większy wysiłek, a co za tym idzie, wyższy nakład finansowy.

 

Czy warto inwestować w alarm?

 

Nie da się ukryć, że inteligentny alarm, chroniący nasz dom, oraz nas samych, stanowi wydatek. Jednakże, przy nakładzie w wysokości paru tysięcy złotych, możemy uzyskać efekt w postaci bezpieczeństwa, spokoju, zarówno gdy jesteśmy w domu, jak i poza nim. Co więcej, niewiele droższe i bardziej zaawansowane instalacje pozwalają również na zdalną kontrolę nad domem, a w pewnym stopniu również ochronę przeciw pożarom, czy zalaniu naszej posiadłości. Kończąc, odpowiednie zabezpieczenie zawsze się zwróci, dlatego też warto wziąć je pod uwagę już w momencie, gdy nasz dom jest projektowany. Czyż dom, w pierwszej kolejności, nie powinien kojarzyć się właśnie z bezpieczeństwem?

skontaktuj się z nami