Przejdź do treści
Systemy inteligentnych domów

Systemy alarmowe

Skuteczny nadzór

Odpowiednio dobrane i skonfigurowane systemy alarmowe efektywnie ochronią obiekt, niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia.  Dla osób prywatnych może być to dom lub mieszkanie, domek, czy też garaż. Dla firm warsztat, magazyn, biurowiec czy budynek użyteczności publicznej. I co równie ważne, system ten zadba także o bezpieczeństwo osób przebywających w chronionym obszarze, dlatego też dziś to nieodzowny element nowej inwestycji.

 

system alarmowy na smartfonie

Systemy alarmowe - nowoczesna inwestycja

Bazą naszego alarmu będzie centrala, która umieszczona jest w miejscu zabezpieczonym przed wilgocią i niską temperaturą. To ona łączy wszystkie przewody systemu, w konsekwencji koordynuje ich pracę. W zaawansowanych systemach pozwala na zdalną obsługę i wdrażanie automatyki. Niezbędne są również czujniki wykrywające ruch, wibrację, bądź dźwięki. Z uwagi na nieznany charakter potencjalnych zagrożeń, warto również  postawić na zróżnicowane rozwiązania. Nowoczesne alarmy można obsługiwać za pomocą niewielkich urządzeń, choćby telefonów, dzięki czemu zostaniemy poinformowani o włamaniu, czy anomaliach będąc gdziekolwiek.

system satel na tablecie
zestaw systemu satel

Odpowiedni moment na instalację

Instalacja alarmu to poważny proces, który należy zaplanować, biorąc pod uwagę możliwości, ale też ograniczenia. Najlepiej pomyśleć o tym już w momencie budowania domu, bądź ewentualnie przed remontem. Rozmieszczenie przewodów i skomunikowanie ze sobą urządzeń można na tym etapie uwzględnić podczas projektowania, w przeciwieństwie do sytuacji, w której alarm instalujemy po zakończeniu prac budowlanych. Oczywiście, nie będzie to niemożliwe, jednak konieczny będzie większy wysiłek, a co za tym idzie, wyższy nakład finansowy.

Czy warto inwestować w alarm?

Nie da się ukryć, że inteligentny alarm, chroniący nasz dom, oraz nas samych, stanowi niemały, ale jednocześnie bardzo ważny wydatek. Jednakże, przy nakładzie w wysokości paru tysięcy złotych, możemy uzyskać efekt w postaci bezpieczeństwa, spokoju, zarówno gdy jesteśmy w domu, jak i poza nim. Co więcej, niewiele droższe i bardziej zaawansowane instalacje pozwalają również na zdalną kontrolę nad domem, a w pewnym stopniu również ochronę przeciw pożarom, czy zalaniu naszej posiadłości. 

tablet i smartfon

Skontaktuj się z nami